Аудит будівництва

 

Під час будівництва часто трапляється, що на певному етапі замовник починає сумніватися у якості виконаних робіт або їх вартості. А інколи і в якості і у вартості. Виходячи з нашої практики, в 100 % випадків ці сумніви виявляються обґрунтованими. Чому так відбувається?

 

    

Давайте розглянемо цілі замовника і підрядчика.

 

Мета замовника. Побудувати об'єкт нерухомості з певними параметрами:

 

1. Відповідно до своїх побажань — вони відображені в погодженій і затвердженій проектній документації.

 

2. З високою якістю — відповідно до проектної документації, з дотриманням технології виробництва, вимог і норм будівництва.

 

3. У встановлений термін — згідно затвердженому графіку будівництва.

 

4. За розумну, «прозору», обґрунтовану ціну — сплатити лише фактично виконані роботи, за средньоринковими (або можливо нижче) цінами, а також матеріали прийнятної для замовника якості в об'ємі, який не перевищує заплановані норми витрат.

 

Мета підрядника. Заробити гроші, виконавши певні роботи:

 

1. Відповідно до побажань замовника. Швидше за все, спробує зробити все відповідно до побажань замовника.

 

2. Із задовільною якістю. Постарається спростити всі проектні рішення, що може привести до недотримання технології виробництва, а також відхилення від вимог нормативної документації. Це дає можливість залучити менш компетентних виконавців або не так ретельно контролювати будівництво, а відповідно, дозволяє зменшити витрати і збільшити чистий прибуток.

 

3. У зручні для себе терміни. Якщо замовник сам не встановить терміни виконання робіт і закінчення будівництва, то підрядник про це, швидше за все, говорити не буде. Крім того, існує велика вірогідність того, що підрядник захоче отримати оплату за «простої», якщо з якої-небудь причини (особливо, прямо або побічно з вини замовника) роботи припиняються.

 

4. Отримати якомога більше грошей незалежно від об'єму виконаних робіт. Завищують бюджет за рахунок збільшення вартості робіт і при виборі матеріалів. З найбільш популярних способів можна виділити дублювання одних і тих же робіт під різними назвами, розділ одного виду робіт на декілька підвидів, збільшення вартості за рахунок виконання додаткових робіт. Рідше підрядники завищують фізичні об'єми робіт (при виявленні дуже складно обґрунтувати). Що стосується матеріалів, то тут підрядники отримують додаткову фінансову вигоду, наприклад, показуючи їх закупівлю за завищеною вартістю або збільшуючи норми витрат.

   

Таким чином, як ми бачимо, цілі замовника і підрядчика кардинально відрізняються, що неминуче приводить до конфлікту інтересів.

 

 Найчастіше підрядчики завищують ціну будівництва на 10-30 %, але в нашій практиці зустрічалися випадки, коли вартість завищувалась в 3     рази.

 

  Для того, щоб уникнути подібних ситуацій, процес будівництва необхідно контролювати із самого початку. Але навіть якщо цього не було зроблено, частина робіт вже виконана, а ви почали сумніватися в якості робіт, матеріалів або обґрунтуванні їх вартості, ми готові перевірити і дати обґрунтовану оцінку всім аспектам об'єкта будівництва.

 

  Замовники, які замовили у нас перевірку їх будівництва, гідно оцінили отримані результати.

 

  Ви можете звернутися до наших фахівців будь-яким зручним способом, і вони безкоштовно проконсультують вас відносно того, як знайти оптимальне рішення в ситуації, що склалася.